Aktualności - Promocje - Stomatolog Radzi

YesDent

Implanty Korony Mosty porównanie

Implanty Korony Mosty

By: | Tags: , , , , | Comments: 0 | maj 12th, 2016

Implanty – Korony – Mosty – Protezy – porównanie uzupełnień zębowych.

Dr Kazimierz Łyś stomatolog Yes Dent, chirurg i specjalista z dziedziny implantologii stomatologicznej, w odpowiedzi na Państwa zapytania z zakresu uzupełnień  brakujących zębów, przedstawia porównanie nowoczesnych implantów zębowych z tradycyjnymi koronami, mostami czy protezami  całkowitymi. Implanty, korony, mosty czy protezy – to uzupełnienia protetyczne dzięki którym możesz odzyskać pełny, zdrowy uśmiech. Zapoznaj się z porównaniem wybranych metod uzupełnień, poznaj zalety implantów stomatologicznych na tle innych metod.

1.Wyższości uzupełniania zębów implantami w porównaniu do mostów i protez.

Implant to fizjologicznie najbardziej zbliżona forma odbudowy brakującego zęba. Przewaga implantów nad mostami protetycznymi wynika z uniknięcia szlifowania zdrowych zębów, co w przypadku mostów jest niezbędne. Most protetyczny ma również ograniczone zastosowanie, gdyż nie może sięgać dalej niż ostatni ząb pacjenta w łuku. Dobrze wykonany implant jest praktycznie nie do odróżnienia od pozostałych zębów co daje Pacjentowi doskonały efekt estetyczny, protezy mogą się z kolei poluzować i wyglądać nienaturalnie. Jednocześnie niektóre mosty i protezy posiadają nieestetyczne metalowe klamry lub ciernie wspomagające ich utrzymanie. Implanty zapewniają lepszy ostateczny wygląd estetyczny i lepszą funkcjonalność. Największe praktyczne znaczenie ma dla pacjenta komfort użytkowania, który w przypadku implantów jest maksymalnie zbliżony do komfortu posiadania własnych zębów i stanowi ogromną przewagę nad wszystkimi rodzajami ruchomych (wyjmowalnych) uzupełnień protetycznych.

2. Implanty i protezy całkowite.

U osób, które straciły wszystkie zęby poleca się protezy całkowite oparte na implantach. Są to normalne protezy wyjmowane, jednak dzięki zahaczeniu o implanty są one stabilne i nie wymagają podklejania. Ruchomość protezy zwłaszcza dolnej jest dla wielu pacjentów dużym problemem, przy protezie osadzonej na implantach ten kłopot znika. W przypadku szczęki (górna szczęka) wykonuje się minimum 4 implanty, natomiast w przypadku żuchwy (dolna szczęka) minimum 2 implanty. Po umieszczeniu implantów i ich wygojeniu zakłada się specjalne łączniki pozwalające na stabilne połączenie protezy z implantami. Mogą być to zatrzaski kulkowe, zatrzaski typu Locator lub belka dodatkowo łącząca implanty ze sobą. Rozwiązanie to oprócz zwiększenia stabilności protezy, utrzymuje kość dookoła umieszczonych implantów, a pacjenci nadal mogą wyjmować protezy w celu ich umycia.

Dowiedz się więcej o IMPLANTACHtext

Share
Share