Aktualności - Promocje - Stomatolog Radzi

YesDent

Innowacyjna Guma do Żucia

Innowacyjna Guma do Żucia

By: | Tags: , , , , , | Comments: 0 | sierpień 29th, 2017

Stomatologia to nieustannie rozwijająca się nauka, w której bardzo często wprowadzane są nie tylko nowoczesne metody leczenia, ale i diagnostyki. Jednym z takich przykładów jest innowacyjna guma do żucia, która w przypadku zwiększonej ilości bakterii chorobotwórczych w jamie ustnej zmienia swój smak. Kiedy podczas żucia pojawia się gorzki smak w ustach, to znak, że trzeba udać się na wizytę do stomatologa.

Naukowcy z Julius-Maximilians-Universität w Niemczech pod kierownictwem prof. Lorenza Meinela opracowali nowy skład gumy, która w normalnych warunkach niczym nie różni się od tej powszechnie występującej na rynku. Jej smak jest zwyczajny do czasu, kiedy w jamie ustnej nie ma żadnych stanów zapalnych. Kiedy poziom bakterii podwyższa się, to konsument odczuwa wyraźną zmianę smaku na gorzki. Jest to sygnał, że coś niepokojącego zaczyna się dziać w jamie ustnej. W takim przypadku należ jak najszybciej zgłosić się do dentysty. Guma ma za zadanie informować pacjentów o wzroście poziomu bakterii, jeszcze przed wystąpieniem dolegliwości bólowych.

Początkowo innowacyjna guma miała służyć pacjentom po przeszczepie implantu. Taka forma diagnostyki była szczególnie wskazana ponieważ u osób po zabiegu proces chorobotwórczy może rozwijać się bezobjawowo. Okazało się jednak, że innowacyjna guma do żucia doskonale spisuje się u wszystkich pacjentów.

Przeprowadzono już wstępne testy na ludziach z bardzo dobrym skutkiem. Szacuje się, iż w ciągu kilku najbliższych lat produkt pojawi się na rynku.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami z cyklu „Stomatolog Radzi


Share
Share