Aktualności - Promocje - Stomatolog Radzi

YesDent

Implanty nowy biomateriał

Nowy Biomateriał na Implanty

By: | Tags: , , , , , | Comments: 0 | maj 24th, 2018

Nowy biomateriał na implanty – to temat który często przewija się wśród nowin z zakresu stomatologii. Naukowcy z całego świata poszukują nowoczesnych technologii i materiałów, które oferują lepsze właściwości niż aktualnie wykorzystywane tytanowe implanty.

Rutgers University TechAdvance pracuje nad nowym biomateriałem którego skład, oprócz cementu, będzie zawierał własną zębinę pacjenta. To nowoczesne leczenie implantologiczne, które będzie można wykorzystać zaraz po ekstrakcji zęba. Nowy materiał ma ograniczyć powikłania i znacznie skrócić czas leczenia. Dodatkowym atutem jest dużo niższy koszt zabiegu i możliwość wykorzystania u pacjentów poniżej 21 roku życia.


Zdaniem Dr Amir Fakhrzadeh z Rutgers School of Dental Medicine Periodontics Department wykorzystanie zaraz po ekstrakcji żywych komórek odpowiedzialnych za gojenie ran spowoduje lepszą przyswajalność nowych, naturalnych implantów niż ich obecnych, tytanowych odpowiedników. Jednym z budulców nowego biomateriału ma być własny ząb pacjenta, który po odpowiednim przetworzeniu zostanie połączony z cementem, by ostatecznie przybrać kształt implantu. W nowej technologii wykorzystywana będzie tomografia komputerowa, technologia CAD-CAM oraz drukarka 3D. Samo przygotowanie implantu z nowego biomateriału ma trwać około 1/2 godziny.


Planowane są już testy nowej metody oraz testy właściwości materiału. Jeżeli okaże się, że nowy biomateriał na implanty wyróżnia się  mniejszym ryzykiem odrzutu, powoduje lepszą przyswajalność, skraca czas zabiegu i proces gojenia ran, to zapewne trafi do gabinetów stomatologicznych. Nie bez znaczenie jest też niski koszt wytworzenia implantu, a co za tym idzie, większa dostępność dla pacjentów.

Jeszcze więcej informacji o IMPLANTACH zębowych.

Share
Share