Aktualności - Promocje - Stomatolog Radzi

YesDent

Stomatolog język migowy

Stomatolog Język Migowy

By: | Tags: , , , , , | Comments: 0 | grudzień 28th, 2016

Stomatolog  język migowy pozwala niemym lub głuchoniemym pacjentom na komunikowanie się ze swoim dentystą. Najczęściej pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym odbywa się w obecności tłumacza języka migowego. Jeżeli wszystkie ważniejsze kwestie zostały wyjaśnione, to  na kolejną wizytę pacjent niepełnosprawny może przyjść sam.  W naszych gabinetach kładziemy szczególny nacisk na komfort i dobre samopoczucie pacjenta, dlatego też stomatolodzy Yes Dent potrafią w podstawowym stopniu porozumieć się z osobą głuchoniemą.

Język Migowy w Stomatologii

Trudno jest komunikować się na fotelu stomatologicznym z pacjentem niepełnosprawnym, który nie mówi lub nie słyszy. Dla stomatologa szczególnie ważne są informacje odnośnie bólu. Język migowy umożliwia taki kontakt. Dlatego też, podstawowe komunikaty języka migowego są znane naszym stomatologom. Dzięki nim osoby głuche czy głuchonieme mogą poczuć się bezpieczne w gabinecie stomatologicznym i mniej zestresowane. Ważne jest też, aby mogły samodzielnie odwiedzić swojego dentystę. Niezbędnych komunikatów języka migowego używanych w gabinecie stomatologicznym każdy z lekarzy może nauczyć się w bardzo krótkim czasie. Kilka najważniejszych gestów wraz z tłumaczeniem znajdziecie na naszym zdjęciu: stomatolog  język migowy. Język migowy w stomatologii, szczególnie jego podstawy, to skuteczna forma komunikacji również z pacjentem niedosłyszącym.

Wiele osób upośledzonych ma utrudniony kontakt ze stomatologiem z powodu swojej niepełnosprawności. Są to bariery, których być nie powinno. Z naszego doświadczenia wynika, iż  wiele zależy od nastawienia i dobrej chęci samych lekarzy oraz opiekunów osób niepełnosprawnych. Dla takich pacjentów trzeba zarezerwować więcej czasu i przystosować gabinet do ich potrzeb (podjazd, wózek inwalidzki).  Dlatego zawsze prosimy o uprzednią rezerwację terminu wizyty z zastrzeżeniem rodzaju niepełnosprawności.


Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z usług stomatologicznych w gabinetach Yes Dent:


 

Share
Share