Aktualności - Promocje - Stomatolog Radzi

YesDent

Woda gazowana niszczy zęby.

Woda Gazowana Niszczy Zęby

By: | Tags: , , , , | Comments: 0 | lipiec 31st, 2017

O tym że woda niegazowana jest zdrowsza niż gazowana wie już zapewne każdy z nas. Coraz częściej natomiast podnosi się kwestię negatywnego oddziaływania „bąbelków” na szkliwo zębów. W różnych ośrodkach naukowych na świecie przeprowadzano badania z których wynika, że woda gazowana niszczy zęby.


Woda Gazowana Niszczy Zęby:

Uczeni ze School of Dentistry – Uniwersytetu w Kalifornii przeprowadzili badania nad szkodliwym wpływem picia wody gazowanej na szkliwo zębów. Destrukcyjne działanie ma zawarty w płynie kwas węglowy. To właśnie on powoduje osłabienie szkliwa i zwiększa podatność na próchnicę. Największe spustoszenie czyni w jamie ustnej pacjentów z zaburzeniami gruczołów ślinowych. Zmniejszone wydzielanie śliny powoduje silniejsze działanie kwasu węglowego, a co za tym idzie, przyspiesza erozję szkliwa.

Przetrzymywanie wody lub innych gazowanych napojów w ustach jest najgorszym rozwiązaniem dla naszych zębów. Aby zminimalizować kontakt płynu ze szkliwem, warto polubić słomki i wyrobić sobie nawyk ich codziennego stosowania. Słodzone napoje gazowane podwójnie niszczą zęby z powodu zawartości cukru, jest to wyjątkowo destrukcyjna mieszanka. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji warto podczas picia używać słomki.

Dwutlenek węgla zawarty w wodzie gazowanej przyczynia się również do powstania wzdęć i zgagi. Lekarze ostrzegają przed piciem wody gazowanej szczególnie osoby z niewydolnością układu oddechowego i krążenia.

Więcej porad dotyczących ochrony zębów znajdziesz w dziale: „Stomatolog Radzi„.

 


Wszystkie napoje z bąbelkami podrażniają śluzówkę żołądka, dlatego lepszym i zdrowszym rozwiązaniem, nie tylko dla zębów,

jest picie wody niegazowanej.


Share
Share