2. Wybielanie zębów uszkadza szkliwo
Wybielanie tlenowe jest najbardziej delikatną i skuteczną metodą. Aktywny tlen, który ma wysoką zdolność wybielania, odbarwia pigmenty wpływające na kolor szkliwa i rozbija miękką płytkę nazębną, która pojawia się po posiłkach. Ścieranie szkliwa zdarza się tylko w przypadku wybielania mechanicznego, np. przy stosowaniu tanich past do zębów zawierających niskiej jakości ścierniwo.
3. Wybielanie zębów jest bolesne
Podczas zabiegu wybielania zębów pacjent nie odczuwa bólu. Istnieją jednak pewne skutki uboczne. Najczęstszym efektem jest nadwrażliwość zębów po zabiegu. Jeśli roztwór wybielający dostanie się do dziąseł, mogą one ulec podrażnieniu. Dentysta doradzi, jak poradzić sobie z tymi skutkami ubocznymi.
4. Zęby po zabiegu wybielania będą już zawsze białe
Efekt wybielania nie jest stały. Zęby pozostaną w jaśniejszym odcieniu przez okres do trzech lat, w zależności od zastosowanej metody i naszej podatności na przebarwienia. Nawyki związane ze stylem życia, takie jak dieta i używki, będą miały wpływ na to, jak długo zęby zostaną wybielone.
5. Nie da się wybielić zębów z plombami
Zdrowe zęby oraz z wypełnieniami mogą, a nawet powinny być wybielane. Estetyczny uśmiech dodaje pewności siebie. Jedyne, o czym warto pamiętać to fakt, że wypełnień nie da się rozjaśnić. Dlatego po zabiegu może zaistnieć potrzeba ich odświeżenia poprzez dobór plomby w kolorze szkliwa zębów.
6. Wybielanie zębów sprawi, że będą wyglądać nienaturalnie
Większość z nas chce, aby zmiany w wyglądzie były jak najbardziej naturalnie. Czy więc profesjonalna kuracja wybielająca może sprawić, że nasze uzębienie będzie zbyt jasne? Odpowiedź brzmi – nie. Rozjaśnianie zębów jest zabiegiem stopniowym, co oznacza, że proces ten jest pod naszą kontrolą.
7. Dostępne bez recepty produkty do wybielania zębów są tak samo skuteczne, jak zabiegi w gabinecie stomatologicznym
Badania naukowe wykazały, że chloryn sodu, aktywny składnik większości dostępnych bez recepty produktów do wybielania zębów, może znacznie zmniejszyć twardość zębów w obecności kwasu i sprawić, że będą podatne na ścieranie powierzchni w przyszłości. Podczas gdy nadtlenek wodoru jest standardową substancją chemiczną, stosowaną w gabinetach stomatologicznych. Niejasność dotycząca składu większości produktów dostępnych bez recepty i online powoduje, że są one niezwykle ryzykowne w użyciu. W rzeczywistości mogą zawierać niebezpieczne chemikalia, które doprowadzą do poważnego uszkodzenia dziąseł lub szkliwa. Dentysta jest specjalnie przeszkolony, aby uwzględnić potencjalne lub istniejące problemy zdrowotne i skutki uboczne, w tym choroby dziąseł.
Jeśli zdecydowałeś się odzyskać pewność siebie poprzez pozbycie się przebarwień na zębach, umów się na wizytę w profesjonalnym gabinecie, oferującym najlepsze procedury wybielania zębów.